Tecrübelerini iki kitapta topladı

Albaraka Türk Ticari Krediler Müdürü Osman Çelebi, çeyrek asırdır edindiği bankacılık tecrübelerini kaleme aldığı ”Müşterinin Kalbine Taht Kurmak” ve ”Müşterinin Kalbine Yolculuk” adlı kitaplarına aktardı. Çelebi, müşteriye hizmet sunmanın yetmeyeceğini, kalbine de dokunmak gerektiğini söyledi.

Albaraka Türk Ticari Krediler Müdürü Osman Çelebi, çeyrek asırdır edindiği bankacılık tecrübelerini kaleme aldığı ”Müşterinin Kalbine Taht Kurmak” ve ”Müşterinin Kalbine Yolculuk” adlı kitaplarında okuyucu ile paylaştı.

Osman Çelebi Kitapları

Osman Çelebi Kitapları

YAŞANMIŞ ÖRNEKLER

Bankacılık sektörünün her alanında çalışan Celebi, kitaplarında bankacılıkla ilgili yaşanmış örneklere yer verdi. ”Müşterinin Kalbine Yolculuk” adlı kitabında pazarlamacı ve satıcıların müşterinin karşısına nasıl çıkması gerektiğini teknik yönleri ile anlatan Çelebi, ”Her iki kitapta sadece küresel değerleri baz almadım. Kitaplarda kendi öz değerlerinizden oluşan Mevlana’nın öğretilerini satış sürecine bakış açısı ve ahlak olarak uyguladım” dedi.

Osman Çelebi, ”Müşterinin Kalbine Taht Kurmak” adlı ikinci kitabında ise müşteriye hizmet sunmanın yetmeyeceğini, kalbine de dokunmak gerektiğini örnekleri ile anlattı.

DUYGUSALLIK KATTIM

“Müşterinin Kalbine Yolculuk” isimli kitabında sadece kalpte ilkeleri ve temelleri olan mekanik süreci anlatmadığını buna duygusallığı da kattığını ifade eden Osman Çelebi, kitapta bir satıcı ve müşterinin davranışlarını ve tepkilerini derinlemesine irdelediğini söyledi. Osman Çelebi kitapları ile ilgili şunları söyledi. ”Kitapların okuyucular tarafından en çok beğenilen yeri ”taht ve yolculuk” kelimeleri ile koltuğun tamamlanması oldu. Müşteriye hizmet üretmenin ötesinde kalbine de dokunmamız gerekir. Satıcı işe kendini tanımlama ile başlamalıdır. Mutlaka müşteriye onun hoşuna gidecek bir görselle gitmelidir’